logowanie|rejestracja

Kategorie filmów:
My budowniczowie moskiewskiego metra / Soviet Underground Comment Nous Avons Construit Le Metro De Moscou online
Historie osób, które w latach 1937-38 budowały moskiewskie metro. Plan podziemnej kolejki powstał już na początku XX wieku. Prace ruszyły dopiero 30 lat później, a pierwszą linię otworzono w 1935 roku. W stolicy Rosji istnieje obecnie 12 linii, których łączna długość wynosi 325,4 kilometrów. Stacje Biełorusskaja, Kijewskaja i Komsomolskaja uchodzą za najpiękniejsze na świecie. Zdobią je liczne ornamenty, mozaiki, marmur i złote żyrandole.
Moc danych / The Age of Big Data online
Dokument przybliża zmieniający się świat w erze informacyjnej. Według badań każdego dnia wytwarzamy więcej danych, niż cała ludzkość od początku cywilizacji do końca roku 2000
Wąż kontra mangusta / Snake and Mongoose online
Pełna emocji opowieść o dwóch kierowcach wyścigowych, którzy pragną pokonywać swoje ograniczenia i osiągnąć sukces.
Jak kontrolować swoje sny / Explorers of the Mind online
Dokument prezentuje wyniki badań na temat procesów zachodzących podczas snu. Zainteresowanie naukowców budzi zwłaszcza zjawisko kontrolowania przez człowieka marzeń sennych. Możliwe, że w przyszłości pojawi się możliwość nagrywania ich treści. Specjaliści z Instytutu Maxa Plancka w Monachium sprawdzili, co dzieje się w ludzkim mózgu, gdy śni o czymś konkretnym.
Swietłana / Swietłana. córka Stalina online
Film powstał na kanwie szokującego wywiadu, którego udzieliła Swietłana Allilujewa, córka Józefa Stalina. Kobieta przebywała w amerykańskim domu opieki. Swietłana opowiada o swoim dzieciństwie, życiu na Kremlu, szkole i studiach na uniwersytecie, miłościach, zamążpójściu i ucieczce ze Związku Radzieckiego. Z archiwalnych kronik filmowych, dokumentów, listów i zdjęć widzowie dowiadują się, jak zmieniały się stosunki Swietłany z ojcem, którego cień prześladuje ją nawet po śmierci, zmuszając do wędrówki po różnych krajach. Autorzy filmu zrywają z wizerunkiem...
Paryż. Szalone lata dwudzieste / Paris. The Golden Twenties online
Lata 20. to wyjątkowy okres w historii Paryża. Miasto zatrzaskuje za sobą wrota XIX wieku i z impetem wchodzi w nowe stulecie. Młodzi Francuzi za wszelką cenę próbują zapomnieć o koszmarze wielkiej wojny. Świat nabrał przyspieszenia i odrzucił dawne wartości. Szalone lata 20. przynoszą prawdziwą rewolucję zapoczątkowaną przez wizjonerów, artystów, uczonych, pisarzy, wynalazców, którzy drwili z konwenansów i wciągnęli miasto w zawrotny taniec. Jest to magiczny moment wciśnięty między dwie wojny.
Toksyczne ubrania / Vetements Toxiques online
24 kwietnia 2013 r. w Bangladeszu zawalił się budynek, w którym znajdowała się fabryka tekstyliów. W katastrofie zginęło 1127 osób, a ponad 2500 zostało rannych. Tragedia wywołała oburzenie opinii publicznej i zwróciła uwagę na warunki, w jakich wytwarza się odzież. Reżyserka Sophie Bonnet ujawnia, że w azjatyckich zakładach używa się zakazanych substancji chemicznych. Co gorsza, do uprawy bawełny, z której powstają ubrania, stosuje się 25% światowej produkcji środków owadobójczych i 10% globalnej produkcji pestycydów. Ludzie pracujący na plantacjach wymagają...
Ostatni rok Hitlera / Hitler's Last Year online
Dokument przedstawia działania wojenne w okresie bezpośrednio poprzedzającym kapitulację Niemiec. Lądowanie aliantów w Normandii w 1944 r. oraz sukcesy Armii Czerwonej na Wschodzie były zapowiedzią nieuchronnej porażki nazistów. Hitler kazał im jednak walczyć do ostatniej kropli krwi. Wraz ze zbliżającym się upadkiem narastały fanatyzm i frustracja w narodzie niemieckim, które zbierały krwawe żniwo. Dokument przedstawia analizę decyzji podejmowanych przez Hitlera w schyłkowej fazie III Rzeszy oraz etapy jej upadku: od przekonania, że zwycięstwo jest realne, po...
Śladami irbisa w Afganistanie / Snow Leopard of Afghanistan online
Jeden z najbardziej niebezpiecznych obszarów na Ziemi, Afganistan, jest domem dla zagrożonych wyginięciem panter śnieżnych. Te majestatyczne dzikie koty są celem dla kłusowników i farmerów, którzy obwiniają je za ataki na swoje zwierzęta hodowlane. Boone Smith i towarzysząca mu ekspedycja ruszają śladem irbisa, aby schwytać go i zaobrączkować. Zadanie to okazuje się sporym wyzwaniem.
Sekta prorok przed sądem / Inside a Cult Messiah on Trial online
Ben Anthony dokumentuje proces i skazanie Michaela Travessera, który uważa, że jest synem bożym. Przywódca sekty nazywał się dawniej Wayne Bent.
Napoleon - marsz na Rosję / Napoleon, the Russian Campaign online
W 1812 roku Napoleon Bonaparte zebrał największą zjednoczoną armię w historii, aby ruszyć na podbój Rosji, kiedyś swojego największego sojusznika. Po zabójczym dla żołnierzy marszu przez cały kontynent i zmierzeniu się z trudami rosyjskiej przyrody musiał ogłosić swoją pierwszą klęskę. Film pokazuje wszelkie konsekwencje decyzji Napoleona. Widzowie dowiedzą się, co stoi za tak wieloma błędami przywódcy, którego uznawano za genialnego stratega. W rolę cara Aleksandra I wcielił się Paweł Deląg.
Biuro zabójców / The Assassination Bureau online
Anglia, rok 1906. Biuro Zabójców istnieje już od wiele lat, gdy dziennikarka Miss Winter wpada na jego trop. Okazuje się, że nie jest to zrzeszenie pospolitych morderców. Za wysoka opłatą zabijani są tylko ci, którzy na to zasługują. Aby zwalczyć organizację jej własną bronią, dziennikarka składa zlecenie na zbójstwo szefa Biura. Ku jej wielkiemu zaskoczeniu Ivan Dragomiloff przyjmuje zlecenie.
Przez Wilhelmshaven i Maczków online
I Dywizja Pancerna dowodzona przez generała Stanisława Maczka została sformowana wiosną 1942 r. w Szkocji. W skład jednostki wchodzili polscy ochotnicy. Swój wojenny szlak znaczony licznymi sukcesami rozpoczęła w marcu 1944 r. Lądowanie na plażach Normandii, walki o Abbeville i St. Omer, zdobycie wielu belgijskich miast to tylko niektóre z sukcesów żołnierzy generała Maczka, które okryły ich wielką sławą. W czasie II wojny światowej zdobyli też port Willelmshaven. Po zakończeniu walk trafili do Haren, na zachodzie Niemiec, które nazwali Maczków na cześć ukochanego...
Zwierzęcy architekci / Animal House online
Wiele gatunków zwierząt, aby chronić swoje młode i osłonić się przed deszczem lub zimnem tworzy skomplikowane konstrukcje architektoniczne. Dokumentaliści przyglądają się niezwykłym domom różnych gatunków zwierząt, m.in. grotom pawianów z Kenii, gniazdom szerszeni i niesamowicie udekorowanym schronieniom altanników. Przy okazji badacze odkrywają jak wiele pomysłów ze świata natury człowiek wykorzystuje w swoim życiu.
Korona carów rosyjskich / Korona Rossijskoj imperii, ili snova neulovimyye online
Kończy się wojna domowa. Czwórka nieuchwytnych mścicieli, którzy teraz są czekistami otrzymują nowe zadanie. Mają ochraniać skarby rosyjskich carów, w tym także wielką koronę imperatorską. Tymczasem w Paryżu dwójka awanturników prowadzi walkę o tron nieistniejącego już imperium, marząc o koronacji prawdziwą koroną.
Ci qing online
Jane (Rainie Yang) prowadzi internetowego bloga, w którym uwodzi poszukiwaczy wirtualnych przygód. Aby urozmaicić swój image, postanawia zrobić sobie tatuaż. Odwiedza studio tatuażu prowadzone przez Takeko (Isabella Leong), która okazuje się być jej dawną sympatią. Jane zachwyca rysunek przedstawiający lilie. Takeko odmawia zrobienia tatuażu, ponieważ twierdzi, że te kwiaty są przeklęte. Nie jest to jedyny powód, dla którego Takeko nie chce wykonać tatuażu.
Charlie włamywaczem / Police online
Charlie zostaje zwolniony z więzienia i od razu wpada w tarapaty. Były skazaniec namawia Charliego do udziału w napadzie na dom. Jednak właścielka domu, Edna, przyłapuje ich na gorącym uczynku.
|<<<<567891011>>>>|
© 2019 Darmowe seriale i filmy online bez limitu - kinoplus.pl - Kopiowanie zabronione. O: